Chopin Plus Online

Yanlong Zhang

Dyrektor Wydziału Instrumentów Szkoły Artystycznej Szkoły Spraw Zagranicznych w Ningbo.

Dyrektor Stowarzyszenia Muzyków Ning. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych: I nagroda na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Singapurze w 2012 r .; Krajowy Konkurs Pianistyczny „Pearl River Kayserburg” w Chinach w 2011 r .; 9. Festiwal Muzyki i Tańca Zhejiang w 2014 r .; Pierwsza nagroda Konkursu Pianistycznego Nanjing University of the Arts w 2010 r .; Konkurs pianistyczny Yamaha w Chinach w 2011 r .; Imola Piano Competition of China area in 2012.

Prowadzi szeroką działalność artystyczną i był wielokrotnie zapraszany do udziału w festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. W 2015 roku wystąpił jako solista w Hangzhou Grand Theatre;

W 2015 i 2016 roku został zaproszony do udziału w „Singapore Chinese Piano Art Festival” i „Osaka International Art Festival”;

W 2016 r., rząd chiński wysłał go do nauczania w Rumunii, odbył pięć koncertów w Bukareszcie i trzech innych miastach, które zostały przyjęte i wysoko ocenione przez rumuńskich przywódców krajowych;

W 2018 roku został zaproszony do wzięcia udziału w ceremonii otwarcia i ceremonii zamknięcia podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Fortepianowej „Silk Road Piano sound” zorganizowanego wspólnie przez Departament Reklamy Komitetu Miejskiego CPC, rząd, Stowarzyszenie Muzyków Zhejiang. najwyższy zaszczyt: Helen Artist Award;

W 2019 r. Został zaproszony do udziału w serii działań “Romantic Seasons, Listening to Chopin” zorganizowanych przez Departament Reklamy dzielnicy Changning Komunistycznej Partii Chin, Biuro Kultury i Turystyki w dzielnicy Changning w Szanghaju Biuro Spraw Rządu Ludowego Dzielnicy Changning w Szanghaju oraz Federacji Stowarzyszenia Literackiego i Artystycznego Dzielnicy Changning w Szanghaju oraz specjalny koncert w Szanghaju.

W październiku 2019 roku wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Europy Środkowo-Wschodniej w Ningbo.

W grudniu 2019 r. Wystąpił w teatrze Ningbo na koncercie „doskonałych pianistów” organizowanym przez Ningbo Piano Association.

W lutym 2020 r. Został zaproszony do wzięcia udziału w sesji naukowej „Muzyka fortepianowa Dalekiego Wschodu i antypodów” Akademii Muzycznej w Krakowie, podczas której z powodzeniem poprowadził wykład.

W okresie od marca do czerwca 2020 r. został zaproszony przez Stowarzyszenie Pianistów Ningbo do prowadzenia wykładów na temat szkolenia nauczycieli fortepianu.

Jego podopieczni są laureatami licznych konkursów pianistycznych. Zdobyli nagrody na: Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kobe, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Singapurze, Konkursie Pianistycznym w Japonii Hamamatsu „Piara”, Konkursie Pianistycznym „Sigismund Toduta” Rumunii, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Mendelssohn” w rejonie Zhejiang, Konkursie pianistycznym Steinway, Krajowym konkursie pianistycznym „Pearl River Kayserburg”, „Talent Award”.

Został zaproszony do jury międzynarodowych konkursów pianistycznych i konkursów krajowych w Singapurze, Japonii, Wielkiej Brytanii, Szanghaju, Hangzhou , Ningbo itp.

Przeprowadził głębokie badania nad wykonawstwem muzyki fortepianowej, brał udział w opracowaniu „Overview of Piano Art in Europe and the United States” oraz opublikował wiele artykułów związanych ze sztuką fortepianową w czasopismach.

Przewiń do góry